Wersja testowa
Z kart płatniczych każdy z nas korzysta na co dzień. Bardzo wielu klientów posiada więcej niż jedną kartę debetową czy kredytową. Dzięki nim dokonujemy transakcji w sposób zarówno stacjonarny, jak i wirtualny. Metoda działa funkcjonuje na całym świecie od kilkudziesięciu lat, ale nawet tutaj pojawiły się innowacje. Jest nią karta Curve, która wprowadziła dla klientów znaczne ulepszenia.
Z tego artykułu dowiesz się:
Spis treści
Czym w ogóle jest Curve? Jest to przedsiębiorstwo z branży fintech, które pochodzi z Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie, o którym dzisiaj będziemy opowiadać zostało przez tę firmę wprowadzone na rynek w 2016 roku. Mowa tu o mobilnej aplikacji Curve, która pozwala jej użytkownikom podpięcie kilku kart płatniczych, a następnie korzystanie z nich. Dzięki temu wszystkie nasze karty znajdują się w jednym miejscu, a skorzystać w danym momencie możemy z tej, z której akurat potrzebujemy.
W praktyce możemy wykorzystywać kartę Curve w zarządzaniu naszymi finansami, zwiększając efektywność, a także podnosząc poziom bezpieczeństwa. Jeśli posiadamy liczne karty płatnicze, to znacznie łatwiej będzie nam sprawować nad nimi kontrolę, jeśli znajdą się w jednym miejscu. To także zabezpieczenie przed kradzieżą. Jeżeli weźmiesz kredyt gotówkowy, a wkrótce potem ktoś skradnie Ci kartę płatniczą i opróżni Twoje konto bankowe, to wówczas zostaniesz bez pieniędzy, za to z zobowiązaniem do spłacenia. Karta Curve pozwala uniknąć takich przykrych sytuacji.
Niektórzy mogą błędnie utożsamiać kartę Curve z kartą Revoulut. Nic bardziej mylnego! Korzystając z Curve używamy wirtualnego portfela, nie zaś osobnej, samodzielnej karty, jak w przypadku Revolut. To właśnie do tego portfela Curve podpinamy karty płatnicze, o czym już zdążyliśmy sobie wspomnieć. Co jeszcze warto wiedzieć o karcie Curve? Na pewno to, że nie musisz jej doładowywać żadną kwotą pieniędzy, aby móc z niej korzystać. Aplikacja nie służy także do kupowania walut, choć środki, które masz na podpiętych kartach możesz przewalutować.
Przypatrzmy się teraz, jak krok po kroku zacząć korzystać z karty Curve. W rzeczywistość jest to bardzo łatwe, a przebiega to w sposób następujący:
Curve Blue to karta z minimalną opcją dostępnych funkcji i korzystanie z niej jest darmowe. Polski klient może zamiast tego wybrać Cartę Black, która posiada zdecydowanie więcej opcji, ale za korzystanie z niej jest pobierana opłata.
WARTO WIEDZIEĆ
W szerokiej ofercie dostępna jest także karta Curve Metal. Jednakże mieszkając w Polsce nie powinniśmy się łudzić, że ją otrzymamy. Curve Metal jest dostępna tylko dla klientów zamieszkałych w Wielkiej Brytanii. Jest to karta premium posiadająca jeszcze więcej dodatkowych funkcji niż Curve Black.
Czy karta Curve posiada jakieś limity? Niestety, nawet przy tak innowacyjnym rozwiązaniu występują pewne ograniczenia. Otóż, jeśli korzystać z darmowej Curve Blue, to obowiązuje Cię limit dziennych transakcji w wysokości 500 funtów. Jeśli więc więcej środków ubędzie z Twojego rachunku karty kredytowej, to wówczas Curve naliczy prowizję, wynoszącą 2% kwoty transakcji.
Karta posiada także bardzo korzystną dla użytkownika funkcję, jaką jest Curve Cash. Otrzymuje ją każdy klient. Curve Cash służy do uzyskiwania moneybacku. Posiadacz karty Curve Blue otrzyma 1% zwrotu kwoty transakcji, którą wykonał od jednego sprzedawcy w ciągu 30 dni od aktywacji karty. Każdy zwrot daje określoną liczbę punktów. Maksymalnie można zdobyć 2000 pkt, które równają się 20 funtom. Posiadacze Curve Black i Curve Metal mogą otrzymywać moneyback przy zakupach od 3 do 6 sprzedawców, bez ograniczeń czasowych.
Curve Cash możemy ustawić także jako naszą domyślną formę płatności, o ile znajdują się tam środki pozyskane z moneybacku. Wówczas środki te zostaną wykorzystane w transakcji, nawet jeśli wskazaliśmy inną podpiętą kartę płatniczą jako główny środek płatności.
Karty Curve użyjemy z pełnym powodzeniem do wypłat z bankomatów. Pamiętajmy, że tutaj obowiązuje także wspomniany już limit. Co bardzo ważne to fakt, że przy użyciu Curve możemy dokonywać zakupów w innej walucie. Przykładowo jeżeli chcemy kupić coś w brytyjskim sklepie za 100 funtów, to wówczas Curve przeliczy funty na złotówki po aktualnym kursie, a dopiero potem obciąży nasze konto. Nie musimy więc wcześniej kłopotać się z wymianą waluty.
Curve jako taki nie gromadzi środków finansowych, a jedynie znajdują się tam dane Twoich kart płatniczych. Nie ma więc możliwości, żeby potencjalny złodziej ukradł Twoje środki z Curve. Curve zapewnia ponadto pełną ochronę danych. Pamiętaj, że zabezpieczasz się PIN-em, który należy samodzielnie stworzyć przy rejestracji. Ponadto – o czym już zdążyliśmy wspomnieć – Curve gromadzi w jednym miejscu kilka kart, więc nie musimy się obawiać, że którąś z nich zgubimy.
Dodano: