Wersja testowa
Kiedy popadamy w długi i nie dajemy sobie rady ze spłatą naszych zobowiązań, szukamy rozwiązania sytuacji. Po kredyt dla zadłużonych sięgają najczęściej osoby, które mają wpisy w bazach. Dla takiego klienta staję się niemalże niemożliwe otrzymanie kredytu w banku. Jedyną szansą stają się wtedy firmy pozabankowe, które nie sprawdzają niektórych baz. Mamy wtedy szanse na otrzymanie pożyczki i uregulowanie zaległych zobowiązań.
Spis treści
Firmy pozabankowe posiadają wiele ofert pożyczek gotówkowych, więc duże grono klientów znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję. Podstawowym wymogiem jest posiadanie pełnoletniości, czyli ukończenie 18 roku życia. Kolejną kwestią jest posiadanie dochodu. Warto zaznaczyć, że firmy pozabankowe akceptują szeroki zakres dochodów. Możemy więc uzyskać ofertę, nawet jeśli nasze dochody nie są akceptowane przez bank.
Jeśli spełniamy te dwa kryteria, możemy starać się o pożyczkę. Każda firma może posiadać dodatkowe wymogi. Zanim złożymy wniosek, poszukajmy informacji, czy nie mają dodatkowych wymogów co do naszej osoby np. dochód uzyskiwany od określanego czasu.
Jeżeli nasze dane są wpisane do Biura Informacji Kredytowej (BIK) lub Krajowego Rejestru Długów (KRD) to szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego w banku staje się niemożliwe. Zostają nam pożyczki pozabankowe. Są firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają bazy BIK. Osoba, która ma wpis w tej bazie, ma szanse na uzyskanie finansowania dla siebie.
Trzeba pamiętać, że każda firma pożyczkowa funkcjonuje na innych zasadach. Udzielenie pożyczki zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przed podpisaniem umowy zwróćmy uwagę na kwotę udzielanej pożyczki i termin, w jakim mamy spłacić zobowiązanie. Jest to ważne, ponieważ czasem pożyczki pozabankowe są udzielane na krótki okres spłaty np. 30 dni od dnia uruchomienia pożyczki.
Zawsze należy czytać uważnie umowę kredytową, czy to z firmy pozabankowej, czy umowę w banku. Gdy instytucja udziela nam pomocy finansowej, mogą pojawić się niekorzystne zapisy w umowie. Zapoznajmy się dokładnie z całą treścią i w razie wątpliwości zapytajmy doradcę, co to dokładnie znaczy dla nas i jakie będziemy mieć konsekwencje. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na:
Przed złożeniem wniosku do każdej firmy pożyczkowej w celu otrzymania finansowania zróbmy podsumowanie. Policzmy: ile mamy zobowiązań, jaką kwotę potrzebujemy i do jakich bazach jesteśmy wpisani (jeśli mamy możliwość zdobycia takich informacji). Informacje z raportu BIK czy KRD możemy zdobyć również samodzielnie.
Jeśli już wiemy, czego dokładnie szukamy. Wejdźmy na kilka stron internetowych z rankingami pożyczek. Zapoznajmy się, co dana firma może nam zaproponować i czy spełniamy warunki otrzymania finansowania. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami o firmie, w której chcemy starać się o pożyczkę. Być może dowiemy się informacji czy warto zaciągnąć u nich pożyczkę.
Dla osób, które posiadają negatywne wpisy do baz, będzie ciężko uzyskać kredyt w banku. Wtedy z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe. Dają one możliwość skorzystania z ich produktu i uregulowania swoich zobowiązań. Oczywiście nie wszystkie firmy udzielą nam pożyczki. Warto zapoznać się z wymogami konkretnej instytucji. Przed podpisaniem umowy przeczytajmy dokładnie cały dokumenty. W razie jakichkolwiek wątpliwości wyjaśniajmy je na bieżąco z doradcą firmy udzielającej nam kredytu lub pożyczki. Korzystajmy też z informacji, które znajdują się w internecie: przeczytajmy opinie o danej instytucji, jakie inni mają doświadczenia z tą firmą oraz czy są zadowoleni z produktu, który otrzymali.
Zaktualizowano:
Dodano: