Wersja testowa
Polacy są jednogłośni, rząd musi zmienić to, w jaki sposób zostaje rozporządzany budżet krajowy. Według sondażu przeprowadzonego przez UCE Research 4 na 5 Polaków chce zmiany w budżecie, połowa naszego kraju jest za zdecydowanymi zmianami.
Kiedy myślimy o zmianach, to raczej prędzej przychodzą nam cięcia kosztów zamiast zwiększania dochodu kraju.
Większość ankietowanych odpowiedziała, że najlepiej byłoby ciąć koszty wydawane na finansowanie kościołów, czy polityki społecznej, głównie względem ubogich rodzin.
Najbardziej chętni zmian są ludzie młodzi w wieku 23-35 lat, w tej grupie 82% odpowiedziało, że zmiany są konieczne. W przeciwieństwie do tego najmniej skłonni do zmiany są ludzie w wieku powyżej 56 lat. Odpytywane osoby mogły wskazać spośród 13 odpowiedzi tylko trzy. Najwięcej respondentów było za cięciem finansowania mediów publicznych oraz kościołów, później za zaprzestaniem/zmniejszeniem finansowania dla rodzin (500+ i 300+). Z odpowiedzi jednoznacznie, że Polacy gotowi są na cięcia budżetu krajowego, aby tylko nie musieć oddawać państwu więcej z własnych portfeli.
W przyszłorocznym planie budżetowym zapisane jest, że 672 mld 690 mln złotych ma zostać wydane, co jest w porównaniu do tego roku wzrostem o 29%. Projekt na przyszły rok zakłada również, że dochód państwa wzrośnie,
Szacunkowo do 604 mld złotych, wobec 498 mld złotych, które planowane było na rok 2022.
Zaktualizowano:
Dodano: