Wersja testowa
W okresie pandemii Polacy nie mogli doczekać się, aby wyruszyć na wymarzony urlop. Niestety, po dwóch latach pandemii i obecnie wciąż rosnącej inflacji, aż 31 % Polaków nie może sobie pozwolić na wypoczynek z powodu braku pieniędzy, a osoby planujące wypoczynek mają na to mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku. 17% ankietowanych jeszcze nie wie czy wyruszy na wypoczynek – wynika z badania Quality Watch dla BIG InfoMonitor.
Obecny sezon dla branży noclegowej i turystycznej miał być nadzieją na naprawienie sytuacji finansowej, która pogarszała się w czasie pandemii. Na koniec kwietnia branża noclegowa miała ponad 921 mln zł zaległości, a branża turystyczna 78 mln zł. Dotyczy to 930 firm (aktywnych, zawieszonych i zamkniętych) dla branży noclegowej 1908 firm.
Zaskoczeniem nie będzie, że głównym powodem pozostania Polaków w domu jest zła sytuacja finansowa – potwierdza 44% ankietowanych. Natomiast 20% ankietowanych za powód pozostania w domu uznaje niepewność co przyniesie kolejny dzień, a 10% sądzi, że obecna sytuacja nie sprzyja wakacyjnej aurze.
Wsród ankietowanych w wieku 25-54 lat na dłuższy wyjazd wakacyjny wybiera się 57%, jest to o 19% więcej w porównaniu do osób powyżej 65 roku życia. W tych grupach wiekowych 17% osób jeszcze nie wie czy wybierze się na urlop. Przyglądając się mieszkańcom wsi i małych miast na wakacje decyduje się 44% ankietowanych największą grupą, bo aż 63% są mieszkańcy średnich i dużych miast. Również w tej grupie jest najmniejszy procent osób który na wyjazd nie decyduje się wcale (25%).
Z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMoniktor wynika, że na wakacje tylko w Polsce deklaruję się 67% osób, na wakacje za granicą 22% osób, a 11% osób deklaruję, że spędzi wakacje w Polsce i za granicą.
W górach, na Mazurach czy nad polskim morzem będzie wypoczywało najwięcej osób. Bez wątpienia jest to dobra informacja dla branży noclegowej m.in. dla właścicieli apartamentów czy prywatnych domków jak i dla branży turystycznej.
Z powodu braku pieniędzy, na wakacyjny wyjazd nie może sobie dziś pozwolić 31% osób, wobec 19% w ub.r. Na dodatek, planujący urlop mają na ten cel mniej niż w zeszłe wakacje - wynika z badania wykonanego dla #BIG #InfoMonitor. Więcej na https://t.co/f1CMSXYhiu pic.twitter.com/Y6eK1H0tJV
— BIG InfoMonitor S.A. (@BIGInfoMonitor) 4 lipca 2022
Źródło: BIG InfoMonitor
Zaktualizowano:
Dodano: